
Na przestrzeni ostatnich kilku lat obserwujemy wzrost poziomu świadomości ekologicznej mieszkańców Polski. Coraz większą wagę przywiązujemy do dbałości o środowisko naturalne, zaczynamy też dostrzegać, że to właśnie nasze codzienne wybory i decyzje mają wpływ na otoczenie, w którym żyjemy i na to, co pozostawimy po sobie przyszłym pokoleniom. Do jednej z ważniejszych życiowych decyzji należy to, gdzie i jak będziemy mieszkać. Dlatego myśląc o własnych czterech kątach, oprócz wygody i funkcjonalności, nie zapominajmy o parametrach związanych z energooszczędnością oraz o wyborze ekologicznych źródeł ciepła.
Rusza kampania Ministerstwa Klimatu pn. „Dom z klimatem”.
„Dom z klimatem” to dom, który nie zanieczyszcza powietrza, bo jest ogrzewany ekologicznym źródłem ciepła. Dom, który generuje oszczędności finansowe i energetyczne dzięki właściwej termomodernizacji, wykorzystaniu energii słonecznej, a także zbieraniu deszczówki z terenu całej posesji. „Dom z klimatem” to również dom wykonany z naturalnych, w pełni odnawialnych surowców.
Kampania będzie stanowiła źródło informacji o dostępnych programach wsparcia finansowego, dzięki którym także Twój dom może mieć klimat.
W ramach kampanii chcemy też zachęcać wszystkich tych, którzy dopiero planują budowę domu, do stosowania odnawialnych materiałów konstrukcyjnych. Dlatego na naszych stronach www podzielimy się wiedzą na temat nowoczesnych technologii w budownictwie, wyjaśnimy w jaki sposób zmniejszyć roczne rachunki za ogrzewanie oraz jak zagospodarować wody opadowe.
POLECAMY

Dom z klimatem - inteligentny i energooszczędny
Codziennie zużywamy energię potrzebną do działania urządzeń domowych jak i całego budynku.

Start Kampanii!
„Dom z klimatem” to dom, który nie zanieczyszcza powietrza, bo jest ogrzewany ekologicznym źródłem ciepła.

Spełnij marzenia o domu z klimatem
Na przestrzeni ostatnich kilku lat obserwujemy wzrost poziomu świadomości ekologicznej Polaków.

Rusza konkurs „Projekt z klimatem – konkurs dla Championów”
Ruszył konkurs dla projektantów, inwestorów i wykonawców obiektów wykorzystujących drewno jako element konstrukcyjny budynku.

Sukces programu „Moja Woda”
Program „Moja Woda” zyskał ogromną popularność wśród mieszkańców Polski. Nabór wniosków rozpoczął się 1 lipca 2020 r. i już w dwa miesiące po starcie programu przewidziany budżet na ten rok został wyczerpany.

Szwedzkie domy z drewna
Ochrona środowiska i związana z tym szeroko pojęta ekologia są dla Szwedów wartościami bardzo ważnymi. „Zielony kraj” jest wzorcem państwa, które wykorzystuje prawo oraz nowoczesne technologie dla ochrony środowiska.